Čo je strobing? Je to metóda, pri ktorej kontúrujeme tvár svetlom. Strobing v líčení je ekvivalentom strobingu pri fotografovaní, pri ktorom sú fotografie vytvárané pomocou správneho umiestnenia žiarovky a svetla. Pri líčení sa tiež hráte so svetlom, pretože na strobing potrebujete len jediný prípravok – dobrý zvýrazňovač!

Kde začať?

Pri nákupe dobrého zvýrazňovača, to je samozrejmé. Môžete sa vzdať svojich mokrých a suchých paliet na kontúrovanie tváre a iných vecí, ktoré ste zvykli používať. Nahraďte ich bežným zvýrazňovačom, ale nezabudnite si ho vybrať podľa typu vašej pleti. Dobre sa hodiaci zvýrazňovač nemôže byť ani príliš studený, ani príliš teplý. Vyhýbajte sa produktom s jasnými čiastočkami, veľmi pretkávanými a neprirodzene sa trblietajúcim výrobkom, inak bude efekt strobingu prehnaný, a namiesto oživenia vám zvýrazní všetky chybičky. Ak potrebujete pomoc pri výbere zvýrazňovača, opýtajte sa niekoho z personálu v drogérii.

Ako používať zvýrazňovač?

Pri líčení veľmi záleží na poradí, v ktorom nanášame kozmetické prípravky, a preto v prípade strobingu musíte vedieť, kedy použiť zvýrazňovač. Najprv aplikujte na čistú pokožku tváre hydratačný krém alebo BB krém. Ak potrebujete dodatočné krytie, potom použite podkladovú vrstvu, ladiacu s vašim typom pleti. Až teraz môžete naniesť zvýrazňovač, a potom ho zafixovať sypkým púdrom, t.j. bambusovým alebo ryžovým.

Kam sa nanáša zvýrazňovač?

Pri strobingu sa sústredíme na zvýraznenie tých častí tváre, ktoré chceme vyzdvihnúť. Výrazne by mali byť hlavne zvýraznené:

  • lícne kosti (rozotrite zvýrazňovač hneď nad kosť),
  • čelo (zvýraznite strednú časť čela nad nosom a nepatrne natrite aj časť pod líniou vlasov),
  • obočie (naneste zvýrazňovač hneď pod spodnú líniu obočia),
  • oči (rozotrite zvýrazňovač vo vnútorných kútikoch očí),
  • nos (zúžte nos vertikálnou líniou),
  • pery (použite zvýrazňovač v jamke nad hornou perou),
  • brada (zvýraznite stred brady nenápadnou bodkou).

Uplatnením týchto pravidiel získate krásny efekt strobingu na vašej tvári. Strobing vyzdvihuje jemné ženské črty a rozjasňuje pleť. Zručné vytvorenie strobingu dokáže aj omladiť tvár.