Permanentný make-up je dosť obľúbeným skrášľujúcim ošetrením. Stále viac žien chce, aby vyzeral pekne a elegantne a aby ušetrili ráno trochu času. Avšak je toto skrášľujúce ošetrenie pre každého? Skontrolujte nižšie, či si aj vy môžete nechať urobiť permanentný make-up.

Čo je permanentný make-up?

Permanentný make-up je zafarbením určitých častí tváre pomocou špeciálneho pigmentu a špecializovaného zariadenia. Ošetrenie samotné pripomína tetovanie; farbivo je zatlačené pod pokožku pre zvýraznenie kontúr očí a pier. A takto dokážeme vytvoriť linku na hornom viečku, vyplniť nedostatky v obočí alebo orámovať pery. Musíte sa pripraviť na to, že je to drahé a časovo náročné skrášľujúce ošetrenie. Na druhej strane, jeho účinky trvajú až šesť mesiacov. Avšak, hneď po ošetrení (a aj nasledujúcich pár dní) môžete zažiť ťažkosti v prestrojení za bolesť, svrbenie, začervenanie a slzenie. Ak sa rozhodnete pre permanentný make-up, zvoľte si profesionálny salón. Špecialisti na krásu, ktorí nemajú dostatok tréningu alebo skúseností s takýmito ošetreniami, môžu zvoliť nesprávne farbivo alebo poškodiť pokožku. Naviac by ste si mali zistiť, kto dokáže a kto nedokáže vykonať toto ošetrenie.

Pre koho je permanentný make-up?

Nepochybne nám permanentný make-up pomáha ušetriť trochu času, hlavne keď máme ráno naponáhlo do práce alebo školy. Vďaka permanentnému make-upu nemusíme maľovať linku na viečka, upraviť si obočie alebo orámovať pery. Ba čo viac, budete vyzerať prirodzene a pekne. Špecialisti na krásu zvolia správnu hrúbku a dĺžku línie pre vaše viečka, ale tiež správny pigment farby pre vaše pery. Navyše, permanentný make-up pristane mladým dievčatám tak, ako aj zrelým ženám. Permanentné linky na viečkach alebo orámovanie pier je skvelou voľbou pre aktívne ženy – nemusia sa pred každým tréningom odličovať. Dávajte si ale pozor: ak ste alergik alebo máte citlivú pleť alebo ste alergická na nejaký pigment v obsahu, potom by ste si nemali dávať robiť permanentný make-up.