Očná linka je jednou z najobľúbenejších metód líčenia. V tejto sezóne sú veľmi módne farbené a veľmi hrubé linky, namaľované pozdĺž oblúku obočia alebo ukončené bodkou. Napriek súčasným trendom, sa profesionálny odborníci v líčení a tí, ktorí proste zbožňujú make-up, radi vracajú ku klasickému líčeniu mačacích očí. Ako si toto líčenie vytvoriť?

Líčenie mačacích oči je úplná klasika. Perfektne sa hodí k červenému rúžu, elegantným vlasom a jednoduchým šatám. Vyzerá veľmi pôsobivo, dokáže zmeniť charakter výzoru a dodať pôvab každej žene. Avšak, musíme splniť jednu podmienku: dokonalý make-up závisí od súperných línii. Presne takých, aké nosili egyptské ženy, medzi ktorými bola aj samotná Kleopatra. Toto líčenie si spájame s touto významnou kráľovnou. Egyptské ženy vytvárali mačacie oči pomocou kajalu, čo je prírodné čierne farbivo. Táto metóda líčenia je obľúbená až dodnes. Začnime teda s tým, ako by sa mali mačacie oči vytvárať.

Začnite s prípravou pokožky. Na celé viečko naneste bázu pod make-up a matný alebo transparentný púder. Potom vytvorte dymové líčenie; líniu však môžete namaľovať aj rovno na pokožku bez očného tieňa. Čiernou alebo tmavohnedou očnou linkou namaľujte líniu na horné viečko pozdĺž línie mihalníc. Línia by mala smerovať k spánkom; a byť dosť dlhá. Podobnú líniu namaľujte na spodné viečko a spojte ju s líniou na hornou viečku. Priestor medzi nimi sa musí vyplniť. Tú istú vec urobte aj vo vnútornom kútiku oka. Pre dokonalé ukončenie líčenia naneste vrstu maskary.

Namiesto očnej linky môžete použiť mäkku čiernu ceruzku. Táto kozmetika sa ľahšie rozotiera na pokožke a lepšie splýva s očnými tieňmi. Ak už ovládate umenie líčenia mačacích očí s očnou linkou, potom môžete vyskúšať línie s pretkávanými ekvivalentmi. Ale ak je pre vás líčenie mačacích očí stále ťažké, potom skúste namaľovať bodky pozdĺž línie rias, a potom ich navzájom pospájajte. Vytvoríte tak dokonalé rovnú a módnu líniu.