Nová kolekcia od Dolce&Gabbana Rosa Look 2016 je kozmetika, ktorá pomôže každej žene vytvoriť elegantný a romantický make-up. Medzi jej produktmi nájdeme: rúž, červeň na líca, očný tieň, ceruzku na oči, ceruzku na pery a lak na nechty. Všetká kozmetika má odtiene ružovej a béžovej; s malými výnimkami, akými je zelený lak na nechty.

Ružový matný rúž Dolce Matte Lipstick In Rose prináša na pery nádhernú farbu, zároveň ich hydratuje a robí ich hladkými a jemnými. Už pri prvej aplikácii sa kozmetický produkt postará o prekrásnu a intenzívnu farbu a vďaka krémovej konzistencii sa dobre nanesie na pery. Tvar tyčinky bol vytvorený tak, aby perfektne zodpovedal línii pier a jedným ťahom ich pokryl farbou. Pred nanesením by sa mal načrtnúť obrys pier pomocou ceruzky na pery Dolce&Gabbana Precision Lipliner a až potom by sa mali vyplniť rúžom. Aj rúž aj ceruzka na pery sú dostupné v niekoľkých odtieňoch béžovej, ružovej, hnedej a červenej.

Štvorpaleta očných tieňov Dolce&Gabbana Smooth Eye Colour Quad je ďalším kozmetickým produktom z jarnej kolekcie. Sú vysoko pigmentované a prinášajú matný alebo trblietajúci efekt. Čo je však na nich zaujímavé, môžu sa nanášať mokré alebo suché. Tvar očných tieňov Dolce&Gabbana vydrží až 8 hodín, nezlievajú sa v očných záhyboch ani neodpadávajú. V obchodoch je dostupných 16 odtieňov, uzavretých v zlatých kompaktných paletách so zrkadlom a dvoma aplikátormi. S týmito očnými tieňmi sa dá vytvoriť klasický a nenápadný make-up alebo výrazné dymové oči.

Ceruzka na oči Dolce&Gabbana Intense Khol Eye Crayon vypĺňa líčenie očí. Je veľmi mäkká, vďaka čomu sa jednoducho nanáša a rozotiera na pokožke. Neobsahuje arómy a nedráždi, takže ju môžu používať aj ľudia s citlivou pokožkou okolo očí. Je dostupná v niekoľkých odtieňoch: biela, modrá, hnedá, sivá a čierna.
Dolce&Gabbana má vo svojej ponuke aj maskaru na oči Intenseyes Black Intensity Mascara. Tento produkt dodáva očiam efekt umelých rias, natáča ich, zahusťuje a dôkladne prečeše. Produkt by sa mal aplikovať cik-cakovitým pohybom, začínajúc pri korienkoch mihalníc a končiac pri ich končekoch. Pri maľovaní spodného viečka použite špičku kefky. Maskara nezlepuje mihalnice dohromady, nerozmazáva a nelúpe sa.

Červeň na líca Dolce&Gabbana Luminous Cheek Colour zaručuje nenápadný výzor líčenia. Rozžiaruje tvár, ktorá vyzerá sviežo a mlado. Drobné, trblietajúce sa pigmenty zosvetľujú a dodávajú pleti mladistvý efekt. Produkt je dostupný v 13 odtieňoch ružovej, hnedej a červenej. Červeň by sa mala aplikovať pod lícne kosti v minimálnom množstve. Pre aplikáciu použite malú kefku a zrkadlo, priložené ku produktu.

V kolekcii Rosa Look 2016 nájdeme aj lak na nechty Dolce&Gabbana Intense Nail Lacquer. V obchodoch je dostupný v 41 odtieňoch béžovej, ružovej, červenej, fialovej, zelenej a modrej! Dôkladne pokrývajú celý necht bez rozmazávania, vzduchových bublín a fliačikov. Vydržia skutočne veľmi dlho, nelúpu sa a sú odolné proti poškodeniu. Niektoré laky na nechty Dolce&Gabbana obsahujú brokát, ktorý dodatočne vyzdvihuje trblietajúci efekt na nechtoch.