Je drahá maska na tvár ​​lepšia ako jej lacnejšia alternatíva? V skutočnosti nie je cena dôležitá. Dôležité sú prísady a ich kvalita. Pozrite si najlepšie recepty masky na tvár, ktoré si môžete urobiť doma!

Pokusy s domácou kozmetikou sú pre niektoré ženy potešením. Výroba vlastných zmesí z bežne dostupných produktov je tvorivá činnosť, ktorá môže priniesť uspokojivé výsledky – napríklad kozmetiku, ktorá skutočne funguje!

Prečo je domáca kozmetika cool?

Domáca kozmetika má veľa výhod, mnohé z nich nám nie sú také zrejmé. Predovšetkým obsahujú iba prírodné prísady a žiadne konzervačné látky alebo iné škodlivé látky. Zvyčajne sú založené na olejoch, jogurtoch alebo hydrátoch, na rozdiel od hotových výrobkov, ktoré obsahujú veľké množstvo vody. Domáca kozmetika je účinnejšia, pretože pôsobí na naše telo pomocou koncentrovaných prísad, ktoré dokonale zodpovedajú našim potrebám.

Najväčšou výhodou domácej kozmetiky je však jej cena: domáca maska ​​je lacnejšia ako maska ​​známej značky kúpenej z drogérie. A čo viac, môžeme si ju pripraviť kedykoľvek, bez toho, aby sme opustili svoj domov.

Najlepšie domáce masky na tvár

Čo si dať do domácej masky? Ako si ju vyrobiť? Namiesto toho, aby ste rozmýšlali nad receptami, je čas začať vyrábať svoju vlastnú masku na tvár a otestovať si ju na vlastnej koži. Tu sú tri najlepšie recepty.

– Avokádová maska

Avokádo, ktoré sa vlastne podobá zelenej hruške, je známym zdrojom kyseliny listovej, éterických mastných kyselín, vitamínov (A, B, C, E, H a K) a minerálov (horčík, meď, železo, draslík a vápnik). Toto ovocie je ideálne pre pleťovú masku, pretože v tejto forme sa všetky jeho živiny dostanú priamo na našu pokožku.

Ako si vyrobiť avokádovú tvárovú masku? Zrelé ovocie rozdrvte alebo primiešajte do hmoty, pridajte 2 polievkové lyžice prírodného jogurtu a niekoľko kvapiek vitamínu E (dá sa kúpiť v lekárni). Zmes by sa mala na tvár naniesť na niekoľko minút a potom umyť vlažnou vodou.

– Ovsená maska

Ďalšou cennou zložkou sú ovsené vločky, ktoré majú najvyšší obsah minerálov (železo, zinok, horčík), vitamínov skupiny V a vitamín E, ktoré sú antioxidantami – žiadne iné vločky nie sú tak bohatým zdrojom živín. To je dôvod, prečo sa ovsené vločky najčastejšie používajú na výrobu domácich masiek.

Ako si vyrobiť masku na tvár z ovsených vločiek? Vločky sa musia pripraviť – pridajte 3 polievkové lyžice vody do 3 polievkových lyžíc vločiek, prikryte a nechajte vychladnúť. Potom do zmesi pridajte tekutý med. Teraz môžete masku nanášať na tvár, krk a výstrih. Po 20 minútach si masku omyte vlažnou vodou.

– Banánová maska na tvár

V každom dome je prezretý banán, ktorý sa už nebude jesť. Nevyhadzujte ho! Takéto ovocie je ideálne pre pleťovú masku, pretože stále obsahuje veľké množstvo beta-karoténu, vitamínov B, vitamínu C a minerálov (draslík, horčík, selén, meď, zinok, selén, fluór, mangán a jód).

Ako si vyrobiť domácu banánovú masku? Je to ľahké. Rozpučte banán vidličkou a potom do nej pridajte žĺtok a lyžičku tekutého medu. Hmota si naneste na tvár a počkajte asi 15 minút. Umyte vlažnou vodou.