Krém je základný kozmetický prípravok na tvár, ktorý používajú ženy aj muži. Viete, že nie je účinný, ak sa nezhoduje s naším typom pleti ?!

Prvé a najdôležitejšie pravidlo starostlivosti o pleť  hovorí, že neexistuje univerzálna kozmetika. Každý z nás musí starostlivo sledovať potreby svojej vlastnej pokožky, aby dokázal identifikovať jej typ a potreby a potom si vybral produkt so správnym zložením, konzistenciou a pôsobením. To isté platí pre krém na tvár.

Ktorý krém na tvár si vybrať?

Je dôležité si výber krému premyslieť. Je dobré venovať pozornosť aj iným veciam, ako cene a značke. Čo je dôležitejšie a má väčší vplyv na účinky, je skryté vo vnútri balenia. Je dobré zvoliť si kozmetiku s jednoduchým zložením, v ktorom sú len látky, ktoré poznáme a sme si vedomí toho, ako fungujú. Ak je zoznam INCI príliš dlhý a nečitateľný, je lepšie nahradiť takýto kozmetický prípravok domácim – účinky môžu byť slabšie, ale budeme si istí, že použité zložky sú prírodné a v prípravku nie sú žiadne konzervačné a potenciálne dráždivé látky.

Najlepší krém na suchú pokožku

Ktorý krém si vybrať, keď je naša pokožka veľmi suchá? Ten, ktorý intenzívne hydratuje (napríklad s kyselinou hyalurónovou, ktorá viaže molekuly vody v pokožke a nedovoľuje im uniknúť), ale tiež znižuje nepríjemné napätie pokožky a zmierňuje podráždenie. Mal by obsahovať aj niektoré vitamíny a minerály, vďaka ktorým bude suchá pokožka hladšia, lesklejšia a jemnejšia. Je potrebné uviesť, že krém na suchú pokožku by mal mať bohatú, silnejšiu formuláciu, ale zároveň by sa mal dobre vstrebávať.

Správny krém pre zrelú pleť

V prípade zrelej pleti je výber pleťového krému oveľa ťažší ako v akomkoľvek inom prípade, pretože zrelá pleť si vyžaduje komplexnú starostlivosť. Je dôležité, aby hydratoval, vyživoval, upokojoval podráždenie, regeneroval a zároveň poskytovalo účinky proti starnutiu. Z tohto dôvodu má ideálny krém na tvár na zrelú pleť mať ľahký vzorec pozostávajúci z koncentrovanej sady prísad – vitamínov (najmä „vitamín mladosti“ – vitamín E), minerálov, mastných kyselín, peptidov, koenzýmu Q10, kolagénu atď. Všetky tieto prísady sú zodpovedné za obnovenie pevnosti pokožky.

Perfektný krém pre unavenú pleť

Unavená pokožka je dehydratovaná, matná, slaná, s charakteristickými vakmi pod očami a tmavými kruhmi. Ktorý krém by bol pre takúto pokožku najlepší? Ten, ktorý obnoví jej ideálny stav. Mal by obsahovať sadu prírodných prísad s účinkom veľmi intenzívneho vyživovania, hydratácie, regenerácie a zlepšenia mikrocirkulácie (vďaka ktorej pokožka získa zdravú farbu a tmavé kruhy zmiznú).

Krém na aknóznu a mastnú pleť

Najčastejšou chybou v starostlivosti o mastnú pleť náchylnou na akné je použitie veľkého množstva make-upu, ktoré majú odstrániť lesk, maskovať nedokonalosti pleti a vyrovnávať tón pleti. Najdôležitejší je tu však krém na tvár – príliš make-upu môže stav pokožky iba zhoršiť. Ktoré zložky by mal krém na pokožku náchylnú na akné obsahovať? Antibakteriálne, protizápalové a čistiace látky, ktoré zároveň póry napínajú, regulujú funkciu mazových žliaz, hydratujú a tvár vyživujú.