Krém na tvár je jedným z kozmetických prípravkov, ktoré by sa mali vždy nachádzať v dámskej kabelke. Je mimoriadne dôležitý pri kondicionovaní pokožky, ako aj pri večernej a rannej starostlivosti. Aby však krém priniesol očakávané výsledky, mal by sa aplikovať správne. Čítajte ďalej a zistite, ako na to.

1. Krém naneste na chrbát ruky

Len málo žien používa tento trik. Je to prekvapujúce, pretože zaručuje skutočne dobré výsledky. O čom to je? Krém nanesieme najskôr na chrbát ruky a jemne ho premiešame prstami, čím získava telesnú teplotu. To zasa zvyšuje jeho účinnosť a zabezpečuje lepšie fungovanie. Nezáleží na tom, či je krém v pohári, fľaši s pumpičkou alebo v skúmavke, vždy je lepšie si ho vopred dať na ruku.

2. Aplikácia krému

Naneste ho na tvár a krk. Na tvár naneste krém na lícne kosti vrátane kostí, ktoré tvoria očnú dutinu. Vyhnite sa linií rias a horného viečka. Je dôležité aplikovať si správne množstvo krému – takého, ktorý hydratuje pokožku a zároveň ju nechá dýchať. Preto, ak sa krém aj po pol hodine neabsorbuje, prebytok by sa mal z tváre odstrániť. Tieto zvyšky je možné nanášať na ruky.

3. Denný krém a nočný krém

Denné krémy by sa mali nanášať najneskôr pol hodiny pred odchodom z domu, zatiaľ čo v zime nie neskôr ako hodinu pred odchodom, aby mal je dostatok času na vstrebanie sa. Nočný krém sa nemá používať viac ako hodinu pred spaním. Keď sa svaly pohybujú, krém sa dostane do pokožky a poskytuje požadované výsledky. Ak si však krém na tvár nanesiete a hneď po tom pôjdete spať, je možné, že ráno zaznamenáte mierny opuch.

4. Je nočný krém potrebný?

Veľmi mladé dievčatá do 25 rokov nočný krém zvyčajne nepotrebujú. Stačí, keď si večer vyčistia pokožku pleťovým tonerom. V tomto veku má pokožka schopnosť regenerácie. Nie je potrebné jej pomáhať, inak to môže zostať lenivá a môže dôjsť k podráždeniu.