Potrebujete viac ako jeden štetec

Zdá sa vám toto pravidlo zvláštne? Nemalo by. Určite ste si pri návšteve kozmetičky všimli, že mala množstvo rôznych štetcov na líčenie, v rôznych tvaroch a veľkostiach. Všetky tieto štetce potrebuje na nanášanie, rozmazávanie a miešanie očných tieňov. Avšak, vy budete potrebovať len štyri štetce na líčenie. S ploským nanesiete očný tieň na celé viečko; zlaďte veľkosť štetca s tvarom svojho viečka. Ďalšou vecou, ktorú budete potrebovať, je aplikátor na nakreslenie línii na viečku a aplikovanie očnej linky. Štetiny by mali byť zrezané rovno alebo do špica – vyberte si tvar podľa svojich schopností. Ďalšou, veľmi dôležitou záležitosťou pri líčení očí, je rozmazávanie očných tieňov. Na to budete potrebovať špeciálne štetce s okrúhlym špicom. Pre záhyb musíte mať okrúhly štetec.

Mokrá aplikácia očného tieňa

Väčšina žien ani netuší o tomto drobnom triku pri líčení, a pritom vytvára úžasný efekt. Farby sú intenzívnejšie a váš pohľad hlbší. Mokrá aplikácia ponúka najlepšie výsledky so sypkým alebo lisovaným očným tieňom. Túto techniku môžete využiť pri nanesení brokátu aj zvýrazňovača. A predsa, krémové očné tiene sa môžu stať tekuté a spôsobiť viac problémov, ako je treba. Ako urobiť mokrú aplikáciu? Stačí vám len navlhčiť štetec a ponoriť ho do produktu. Potom môžete začať líčiť svoje oči: klasickým alebo dymovým líčením.

Očná linka je potrebná

Očný tieň môžete zvýrazniť matnou očnou linkou alebo ceruzkou. Nemusí to byť dokonalá línia, pretože ju rozotriete, aby splývala s očným tieňom. Najlepší efekt vám dodá čierna alebo hnedá očná linka. To sú dve farby, ktoré budú vyzerať dobre aj so svetlými očnými tieňmi.