Zvýrazňovač je ďalšou kozmetikou, ktorú potrebujeme na líčenie. Pomôže vám s kontúrovaním tváre, oči budú vyzerať väčšie, a čo viac, dodá vašej pleti sviežosť a budete pritom vyzerať prirodzene a nádherne. Poďme zistiť ako a kde aplikovať zvýrazňovač, aby sme vyzerali čo najlepšie.

V poslednom čase sa zvýrazňovač stal miltufunkčným prípravkom. Profesionáli v líčení ho používajú namiesto očných tieňov, ale taktiež na zúženie čŕt tváre alebo pre zväčšenie pier. Naviac sa zvýrazňovač usadil v kozmetických taškách dievčat, ktoré ešte len začali svoje dobrodružstvo s líčením. Musíte len poznať pár pravidiel pre nanášanie zvýrazňovača, aby sme dosiahli mladistvý a nádherný vzhľad.

Vo väčšine prípadov si spájame zvýrazňovače so sypkou, trblietavou kozmetikou, avšak vo svete kozmetiky je ich typov oveľa viac. Zvýrazňovač môže mať formu bázy pod make-up, ktorá zakryje všetky nedokonalosti našej pleti a dodá jej žiarivý výzor. Tiež môže mať formu zvýrazňovacej peny s jemnou textúrou, ktorá zjednodušuje nanášanie. Okrem toho môžu mať zvýrazňovacie vlastnosti aj podkladová vrstva a korektor. Nanesené správne nám dokážu dodať mladistvejší výzor a ukryť všetky nedokonalosti.

Ako a kde nanášať zvýrazňovač?

V závislosti od textúry prípravku môžeme použiť prsty, malú hubku alebo štetec. Všetci odborníci na líčenie sa zhodujú, že zvýrazňovač by sa mal aplikovať na tie časti tváre, ktoré máme v úmysle zvýrazniť. Mali by to byť: lícne kosti, čelo, stred brady, oblúk obočia a jamku nad hornou perou (miesto nad perami). Malé množstvo kozmetiky na jeden pohyb štetca je všetko čo potrebujete pre zvýraznenie atribútov vašej tváre.

Kontúrovanie tváre

Kontúrovanie tváre by sme mali začať s tou správnou kozmetikou. Zvýrazňovač, ako aj korektor, pre zakrytie všetkých nedokonalostí, by mal sedieť s farbou vašej tváre. Nemusíte nanášať hrubú vrstvu produktu, aby ste vyzerali pekne, stačí jeden pohyb korektorom alebo štetom. Veľmi dôležité je miešať prípravky. Na to použite dva aplikátory: menší pre nanesenie kozmetiky okolo nosa, pier a očí a väčší na líca, čelo a krk.