Prirodzený vzhľad je najnovším trendom a jemný make-up (make-up „bez make-upu“) sa stáva každým dňom populárnejším. Chceme vyzerať sviežejšie bez toho, aby sme na seba nanášali nepotrebné vrstvy skrášľujúcich výrobkov, pričom dôvodov je hneď niekoľko, ako fakt, že to zaberá príliš veľa času alebo že je to príliš drahé, či že to prináša veľmi často rozdielne výsledky aké sme si želali. Preto chceme na tú najdôležitejšiu otázku: ako vyzerať dobre bez make-upu len za pár minút?

Po prvé, odstráňte všetky nežiadúce chĺpky na tvári. Mali by ste si pamätať, že epilácia a zarovnanie obočia môže výrazne zlepšiť celkový výzor vašich očí a pekne ich orámovať. Poďme sa postarať o tie nechcené fúzy a chĺpky na lícach. Môžete použiť pinzetu alebo vosk na tvár. Po druhé, je potrebné stimulovať krvný obeh. Všetci vieme, že rozžiarená pokožka je najlepším kamarátom každej ženy a vy ju môžete získať jednoduchou procedúrou na vylepšenie farby , čo je vlastne stimulácia krvného obehu. Musíte si len zľahka a opatrne potľapkať tvár s dlaňami rúk. Toto tľapkanie zlepší váš krvný obeh a vaša pokožka získa zdravý ružovkastý nádych.

Treťou vecou, ktorú si treba zapamätať, je, že suchá pokožka nikdy nevyzerá dobre, a preto by ste mali používať pre jej najlepšiu starostlivosť a hydratáciu ľahký krém. Nanesenie krému na tvár dokáže zlepšiť jej výzor. Avšak mali by ste myslieť na to, aby krém nebol príliš mastný a ťažký, pretože potom nadobudne pokožka nezdravý lesk. Ak sa zrieknete make-upu, nezabudnite na aplikáciu jemného hydratačného produktu. Po štvrté, dobre sa starajte o svoje pery. Mali by ste im venovať každý deň aspoň pár minút, pretože ak sú popraskané, nikdy nebudete vyzerať tak pôvabne, ako by ste si želali. Urobte si rýchli píling pier (napr. s cukrom) a naneste na nichvyživujúci balzam alebo vazelínu. Vaša pokožka bude očarujúca a získa zamatový jas.

Po piate, na rozjasnenie očí je dôležité skryť kruhy pod očami, ktoré sa zvyčajne objavia na vašej tvári každé ráno. Môžeteich skryť tak, že rozjasnite kúsok oka. A to všetko samozrejme bez zvýrazňovača! Najlepšie je použiť nejaký krém s rozjasňujúcimi čiastočkami. Po šieste, zvýraznite vaše oči; je to také dôležité ako zvýraznenie vašej pokožky. Ako to urobiť bez make-upu? Musíte sa dobre starať o vaše mihalnice a to najlepšie tak, že ich natočíte pomocou klištikov na mihalnice. Aby ste im dodali zdravý jas, mali by ste na nich naniesť aj vyživujúci olej alebo vazelínu – budú vyzerať hustejšie a zdravšie.